MyNetiz
Kültür · Bilim-Teknik · Program · Linux

TEKEL DİRENİŞİNDE 22. GÜN… BOĞAZİÇİ KÖPRÜSÜNDE EYLEM

Yazar sendika.org – sol.org Tekel direnişi bugün 22. gününde. Ankara’daki direnişe bugün Adıyaman, Muş, Diyarbakır ve Hatay’dan yeni katılımlar oldu. (sendika.org)

Ankara’da direnişlerine devam eden TEKEL işçileri, bulundukları illerde de çeşitli protestolara imza atıyor. İstanbul’da bulunan işçiler bugün Boğaziçi köprüsüne kendilerini zincirlediler. (sol.org)

Yeni katılımlar oluyor
Ankara’daki Tekel direnişi 22. gününü doldururken, işçiler yeni eylem programlarının açıklanmasını bekliyor.

Direnişe yeni katılımlar da devam ediyor. Bugün sabah saatlerinde Adıyaman, Muş, Diyarbakır ve Hatay’dan işçiler geldi. İşçiler burada diğer işçilerle buluştu ve direnişin süreceğini vurguladı.

Meclis ziyareti
Sabah erken saatlerde yine Türk-İş Genel Merkezi önünde toplanan işçiler bugün meclis ziyaretinde bulunacak. Engelli ve yetim statüsünde çalışan Tekel işçileri mecliste bulunan gruplara güvenceli iş taleplerini bir kez daha anlatacak.

İşçilerin Türk-İş önündeki direnişleri sürerken, dayanışma eylemleri de sürüyor. Ankaralılar gün içersinde direnişe destek verdiklerini ifade ediyor ve ihtiyaçları varsa karşılama konusunda destekçi olacaklarını belirtiyor.

Halkevci kadınlardan kahvaltı
Halkevleri bugün sabah saat 10.00’da direnişteki Tekel işçisi kadınlara sabah kahvaltısı düzenledi. Halkevci kadınların hazırladığı kahvaltı Halkevleri Genel Merkezi’nde yapıldı.

İşçilerin Türk-İş Genel Merkezi önündeki direnişi sürüyor. İşçiler 7 Ocak Perşembe günü Tek Gıda-İş yönetimi tarafından açıklanacak olan yeni eylem programını bekliyor.Sendika.Org-Ankara 
Boğaziçi Köprüsü’ne iki otobüsle gelen TEKEL işçileri, kendilerini köprü korkuluklarına zincirleyerek AKP‘yi protesto ettiler. Hükümet ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan aleyhine slogan atan işçiler seslerini duyurmak için eylemlerine devam edeceklerini açıkladılar.

Eylem sırasında ‘Direniş var yılgınlık yok’, ‘İş ekmek yoksa barış da yok’, ‘Direne direne kazanacağız’, ‘Başbakan şaşırma sabrımızı taşırma’, ‘Ölmek var dönmek yok’, ‘Yan gelip yatmadık vatanı satmadık’ şeklinde sloganlar atıldı.

İşçiler, haklarını alana kadar eylemlerine devam edeceklerini belirttiler. (soL – Haber Merkezi)

İlk yorumunuzu yazınız

MyNetiz , deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır , ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Okuyun