MyNetiz
Kültür · Bilim-Teknik · Program · Linux

P.K.(film)

2014 yılı yapımı olan P.K. bir yandan güldürdürken aynı zamanda,sorgulatan ve hüzünlendiren bir şehirdeki yabancının düşünceler komedisidir.
P.K.filminin Yönetmen koltuğunda Rajkumar Hirani,Senaryosunu Rajkumar Hirani,Abhijit Joshi;Oyuncular ise Aamir Khan,Anushka Sharma ve Sanjay Dutt.P.K.(Aamir Khan) Daha önce kimsenin sormadığı sorular sorar. Bunlar masum, çocuk gibi sorulardır ama cevapları ilginçtir.P.K.’in masum gözlerini gören insanlar kendi monoton hayatlarını gözden geçirirler.P.K.’in sadık arkadaşları ve dostları olur.Kırık kalpleri düzeltir öfkeleri dindirir. P.K.’in çocuksu merakı kendisi ve milyonlarca insan için manevi bir yolculuğa dönüşür.Aşkıda içinde barındıran film karmaşık felsefelerin iddialı ve benzersiz yönlerini orijinal bi şekilde ortaya koyuyor.
Hindistan yapımı 153 dakikalık P.K. filmi ayrı dünyalardan gelen yabancılar arasında dostluk serüveninide irdelemiş diyebiliriz.

  • Yapım:2014 – Hindistan
  • Tür :Dram , Fantastik , Komedi
  • Süre:152 Dak.
  • Yönetmen :[simple_tooltip content=’20 Kasım 1962 doğumlu Hint yönetmen Rajkumar Hirani , Senarist ve film editörü. ‘]Rajkumar Hirani[/simple_tooltip]
  • Oyuncular :[wiki base=”Vikipedi TR” thumbnail=”on”]Aamir Khan[/wiki] , [wiki base=”Wikipedia EN” thumbnail=”on”]Ranbir Kapoor[/wiki] , [wiki base=”Wikipedia EN” thumbnail=”on”]Anushka Sharma[/wiki] , [wiki base=”Wikipedia EN” thumbnail=”on”]Boman Irani[/wiki] , [wiki base=”Wikipedia EN” thumbnail=”on”]Sanjay Dutt[/wiki]
  • Senaryo :Rajkumar Hirani , Abhijit Joshi
  • Yapımcı :Aamir Khan , Rajkumar Hirani

P.K. filmi fragmanı:
https://youtu.be/82ZEDGPCkT8

MyNetiz , deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır , ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Okuyun