MyNetiz
Kültür · Bilim-Teknik · Program · Linux

Oyuncu Rasim Öztekin’i Yitirdik

Pelin Öztekin : CANIM BABAM, USTAM. RASİM ÖZTEKİN’İN CENAZESİ. 10 MART ÇARŞAMBA GÜNÜ, SAAT 15:00’DA ZİNCİRLİKUYU CAMİİ’NDE
KILINACAK NAMAZA MÜTEAKİP, ZİNCİRLİKUYU MEZARLIĞI’NDA DEFNEDİLECEKTİR.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Dizi, tiyatro ve sinema oyuncusu Rasim Öztekin, geçirdiği kalp rahatsızlığından sonra Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanemizde yapılan bütün müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Televizyon olan her evde aileden biriydi. Başımız sağ olsun.” ifadelerini kullandı.

Şevket Çoruh , Twitter hesabında : ” Ustamızı kaybettik.Çok üzgünüm. #RasimÖztekin ” dedi.

Şevket Çoruh ve Rasim öztekin

Usta Oyuncu Rasim Öztekin’in vefatı üzerine başsağlığı iletisi yayımlayan Ferhan Şensoy: Çocukluk hatıramız sevgili Rasim Öztekin ustamızı kaybetmenin üzüntüsü içerisindeyiz. Yaşattıklarınla, kattıklarınla bin teşekkür usta, bin teşekkür!

Rasim Öztekin Kimdir?

Rasim Öztekin, 1959 yılında İstanbul’da doğdu. Galatasaray Lisesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Basın Yayın Yüksek Okulu’nu bitirdi.

Sahne yaşamında ilk deneyimlerini 1977 yılında Kadıköy Halk Eğitim, İstanbul Akademik Sanatçılar Topluluğu ve Nöbetçi Tiyatro’ da amatör çalışmalarla edindi. 1980 yılının Kasım ayında Ferhan Şensoy‘un Ortaoyuncular topluluğunda profesyonel tiyatro sanatçılığına başladı. 1980-1992 yılları arasında Şahları da Vururlar, Kahraman Bakkal Süpermarkete Karşı, İçinden Tramvay Geçen Şarkı, İstanbul’u Satıyorum, başta olmak üzere Orta oyuncular Tiyatrosu’nun tüm oyunlarında rol aldı.

“Konservatuarlarım” diye nitelendirdiği Ferhan Şensoy, Münir Özkul, Erol Günaydın, Tuncel Kurtiz, Zeliha Berksoy gibi Türk Tiyatrosu’nun önemli ustalarıyla aynı sahneyi paylaştı. 2016 yılında Geleneksel Türk Tiyatrosu’nun simgesi olan kavuk, Ses Tiyatrosu’nda düzenlenen törenle Ferhan Şensoy tarafından Rasim Öztekin’e devredildi. Böylelikle Rasim Öztekin, Geleneksel Türk Tiyatrosu’nun 5’inci kavuklusu oldu.

Tiyatronun yanı sıra, ses getiren pek çok sinema ve dizi film projesinde de rol alan Rasim Öztekin, TRT’ye program metin yazarlığı yaptı Ayrıca bir dönem Akşam (1997- 2000) ve Star (2000-2001) gazetelerinde köşe yazarlığı görevinde bulundu.

Rasim Öztekin’in tiyatro, sinema başta olmak üzere yer aldığı projeler ile ilgili ayrıntılı bilgilere internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

https://www.rasimoztekin.tv
https://www.facebook.com/rasimoztekinTV
https://twitter.com/oztekinrasim
https://www.instagram.com/oztekinrasim

İlk yorumunuzu yazınız

MyNetiz , deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır , ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Okuyun