MyNetiz
Kültür · Bilim-Teknik · Program · Linux

Google Mesajlarda Yeni Özellik

Genel olarak, OTP’yi kullandıktan sonra bir OTP (tek kullanımlık şifre) mesajı telefonunuzda olmamalıdır. Google Mesajlar, bu mesajları çöpe atmanıza yardımcı olmak için, mesajı aldıktan 24 saat sonra OTP mesajlarınızı otomatik olarak silecek bir özellik getiriyor.

Google Mesajlardaki OTP Mesajlarını Otomatik Olarak Silin
İlk olarak XDA Developers tarafından tespit edildiği üzere, Google Mesajları’nın en son beta sürümü, telefonunuzdaki OTP mesajlarını otomatik olarak bulma ve silme yeteneğini beraberinde getiriyor.

Bu, bu tür mesajları cihazınızdan manuel olarak bulma ve kaldırma zahmetini ortadan kaldırır.

Özellik şu anda beta sürümünde olsa da, uygulamanın kararlı sürümlerinde onu görmeniz çok uzun sürmez.

OTP Otomatik Silme Size Nasıl Yardımcı Olabilir?
Bugünlerde birçok uygulama ve web sitesi kimliğinizi doğrulamak için size bir OTP gönderiyor. Çoğumuz, OTP’yi zaten kullanmış olsak bile, bu OTP mesajlarını silmeyi unutur veya umursamıyoruz.

Google’ın güncellenmiş Mesajlar uygulamasıyla çözmeye çalıştığı sorun tam olarak budur.

Yeni otomatik silme özelliğini kullanarak, artık Google Mesajlar’ın OTP mesajlarını otomatik olarak algılayıp telefonunuzdan kaldırmasına izin verebilirsiniz. Mesajlarınız 24 saat sonra silinir ve bu size tek seferlik şifrelerinizi kullanmanız için bolca zaman verir.

Google Mesajlarda Otomatik OTP Silme Nasıl Etkinleştirilir?
Otomatik OTP silme özelliğini açıp kapatmak için bir geçişiniz olacak ve ilgilenmiyorsanız özelliği kullanmaya zorlanmayacaksınız.

Bu özelliği kullanmak için, Google Mesajlar’ı açmanız ve ayarlara gitmeniz gerekir. Ardından, Mesaj organizasyonu menüsünü açmanız ve OTP’leri 24 saat sonra otomatik sil seçeneğini açmanız gerekir . Bu, özelliği sizin için etkinleştirecektir ..

Google Mesajlar’da Mesajlarınızı OTP’lere göre sıralayın
Daha yeni Google Mesajları yapılarında göreceğiniz bir başka kullanışlı özellik, yeni bir sıralama seçeneğidir. Artık metin mesajlarınızı OTP’lere göre sıralayabileceksiniz, bu da tek seferlik şifre içeren tüm mesajlarınıza hızlı bir şekilde erişmenizi kolaylaştıracak.Otomatik silme seçeneğini tercih etmemeniz durumunda, bu mesajlardan manuel olarak kurtulabilirsiniz.

Google Mesajları ile OTP Mesajlarından Otomatik Olarak Kurtulun

Google Messenger’ı İndir

OTP mesajlarının sonsuza kadar saklanması gerekmiyor ve Google Mesajlar yakında bu mesajları telefonunuzdan otomatik olarak silmenize izin verecek. Mesajlar silinmeden önce OTP’lerinizi işlemeniz için size yeterli zaman verecektir.

Kaynak: 
https://www.makeuseof.com/auto-delete-otp-google-messages/
https://www.xda-developers.com/google-messages-auto-otp-delete/
İlk yorumunuzu yazınız

MyNetiz , deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır , ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Okuyun